startspot.eu

Gienek 27.01.2021

Buty do tańca nowoczesnego

Polecane: mebleruda.pl

Taniec tańca współczesnego to bardzo nowoczesna sztuka, która pojawia się w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Nierzadko zdarza się, że artyści spoza granic dawnych krajów odkrywają się na rynku w nowej modzie artystycznej. Warto przyjrzeć się niektórym wytworom polskiej kultury tanecznej, np. lata 90 .: era disco i clubbingu.

Taniec do tańca współczesnego

Studio tańca, które wykonuje ruchy oparte na choreografii, składa się z tancerza i partnera (np. tancerz z choreografii kompozytora).

Partner tańca tańczy zgodnie z choreografią, która dokładnie określa, jaką częścią ciała tancerz będzie się poruszał (nogi, nogi, stopy, dłonie), jak szybko i precyzyjnie (skrzyżuj ciało, jedną lub dwie ręce do tyłu, krok do tyłu itp.). Partner może również przyjąć pełną twarz lub pozę iluzoryczną. Partner porusza się synchronicznie.

Taniec rozpoczyna się serią slajdów, takich jak bakarat, podczas których partner porusza się po powierzchni, takiej jak obrotowa podłoga. Następnie partner bardzo szybko zmienia kierunek, na przemian w lewo i prawo, aż wrócą do rowka. Możesz być bardzo niebezpiecznym tancerzem, który tańcząc może poruszać się zbyt szybko i zbyt nagle, co może skutkować wypadnięciem partnera lub zderzeniem z partnerem.

Doskonały układ taneczny to taki, który jest przynajmniej trochę trudny do wymyślenia. Nie sposób opisać wszystkich niuansów tańca, ale podstawowe zasady są naprawdę proste: tancerz zaczyna od szybkiego skoku w ustalonej pozycji, gwałtownie zmienia kierunek, często tworząc iluzoryczną pozę.

Ciekawym wyjaśnieniem tańca jest balet. Osoby, które nigdy wcześniej nie tańczyły, muszą dostosować tańce, aby tematycznie pasowały do ​​ich techniki tańca. Im intensywniejszy taniec, tym trudniej go rozgryźć, ale tym skuteczniejszy.

Polecane: Buty sztyblety

Tagi: partner, tańca dla dzieci, tańca na moście choćby i w avignon, tańca towarzyskiego,